Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení svojho prehliadača, súhlasíte s ich používaním.
Rozumiem
Novinky

Pre obchodný tím JTRE je odovzdanie nehnuteľnosti klientovi tou najemocionálnejšou časťou ich práce. Za každým vysnívaným bývaním sú hodiny a hodiny príprav, aby majiteľ dostal nielen všetky potrebné doklady, kľúče, ale aj návody, kontakty a ďalšie informácie nevyhnutné pre bezproblémové užívanie. Dôkladná príprava a následný plynulý priebeh prevzatia nehnuteľnosti sú tiež vizitkou developera, preto si spoločnosť JTRE dáva záležať, okrem kvalitne a esteticky realizovanej stavby, aj na tomto pre klienta významnom kroku.

Na veľa úkonov je potrebné myslieť dlho dopredu, aby bolo preberanie nehnuteľnosti maximálne efektívne. Takýto životný krok absolvuje človek väčšinou raz - dvakrát za život. „Je to situácia, kedy musí v krátkom čase absorbovať veľmi veľa informácií, pričom sa mu snažíme aj konkrétne ukázať, čo všetko je pre neho dôležité a ako sa najjednoduchšie zorientuje vo svojom novom domove,“ dodáva vedúci predaja Ivan Bratko. Proces odovzdania začína už pri vstupe na pozemok. Spoločne si prejdeme aj všetky časti nového bývania od hlavného vchodu, vjazdu do garáže, technickú miestnosť, izby, kúpeľne, až po terasu. Nezriedka sa stáva, že až pri odovzdaní sa prvýkrát vôbec dostane majiteľ do nehnuteľnosti, ktorú už vlastní. „To ale nie je náš prípad. Klientom sme dali možnosť prísť si pozrieť svoje bývanie v predstihu v rámci niekoľkých návštev počas výstavby, aby si mohli dať zamerať interiér, kuchyňu alebo šatníkovú skriňu, keďže výroba trvá aj niekoľko týždňov“, pokračuje Bratko. Všetky domy musia byť pred odovzdaním skontrolované a dokonale vyčistené. Vyupratovaná a čistá nehnuteľnosť je ďalším dôležitým detailom, na ktorom si JTRE zakladá. Vlastník sa musí oboznámiť so všetkými technológiami, ktoré bude používať, na čo slúži konkrétny vypínač, tlačidlo alebo páka. V tejto fáze spisuje s odovzdávajúcim aj prípadné závady, ktoré začne stavba okamžite odstraňovať.

„Ďalšou dôležitou súčasťou procesu odovzdávania je „Manuál užívania domu“, kde majiteľ dostane v praktickej a elegantnej krabičke všetky informácie a inštrukcie, ako sa o dom ďalej starať vrátane kompletnej projektovej dokumentácie a zväzku kľúčov“, vysvetľuje maklér Peter Kukučka. Tým je odovzdávanie ukončené a majiteľ sa môže začať sťahovať. „Často sa stáva, že klienti ešte kontaktujú obchodníka kvôli ďalším projektom, čo svedčí o tom, že sú so svojim bývaním spokojní a treba myslieť aj na budúcnosť detí... ale to už je nový príbeh,“ dodáva Peter Kukučka.